Zondag 31 juli: Motorbendes slaags? De oorlog tussen Hells Angels en Satudarah

31 Jul

Satudarah-scheldestraat 

Het zat er al een tijdje aan te komen: de sluimerende oorlog tussen de Hells Angels en leden van de Molukse motorclub Satudarah Maluku zou gisteravond in Amsterdam uit de hand zijn gelopen. Of niet? Er is in elk geval een flinke rel geweest waarbij de politie heeft ingegrepen. Dat zou alleen met leden van Satudarah te maken hebben, maar er waren ook berichten dat er Hells Angels bij betrokken waren.

Feit is dat er al een hele tijd iets in de lucht hangt tussen de motorclubs. Satudarah is de laatste jaren sterk gegroeid en heeft zich afgezonderd van de andere motorclubs, waar eerst nog redelijke contacten mee waren.

In een grote reportage in Panorama zei Angels-president Uneputty nog sussend dat er niks aan de hand was, hij is zelf een Molukker, maar dat was waarschijnlijk meer hoop dan realiteit.

Voor zover ik weet is er niet echt een duidelijke aanleiding voor het uit elkaar groeien, het is langzaam zo gegroeid. De Hells Angels werden steeds meer gezien als een groep wat oudere mannen, die zich steeds meer aanpasten aan de maatschappij. Satudarah is jonger, harder, agressiever. Met de Angels valt de laatste jaren goed te communiceren, van de kant van Satudarah komt weinig tekst. Mede door de aandacht in de media is de zaak flink op de spits gedreven.

Gisteravond liep een politiecontrole aan de Scheldestraat uit de hand. Als ik het goed begrijp had die controle wel te maken met de sluimerende ruzie, maar volgens de politie waren er geen Hells Angels bij betrokken. Ooggetuigen meldden dat er bij cafxc3xa9 Orbit ruzie was ontstaan tussen Molukkers en Hells Angels. In totaal zouden er ongeveer 100 Hells Angels en 50 Molukkers bij betrokken zijn geweest, maar het is de vraag of dat klopt. Deze berichten waren gebaseerd op gegevens van twitteraars.

14 Responses to “Zondag 31 juli: Motorbendes slaags? De oorlog tussen Hells Angels en Satudarah”

  1. Maurits de Vries July 31, 2011 at 12:13 pm #

    De “actie” van Satudarah op zaterdag is een logisch gevolg op die van de Angels van afgelopen vrijdag…

  2. tijger July 31, 2011 at 1:59 pm #

    Afgelopen vrijdag? Tijdens happy hour zeker? Mij lijkt het allemaal een grote rookgordijn. Een groot sensatieverhaal…

  3. Jason July 31, 2011 at 3:35 pm #

    @ tijger

    Ja inderdaad: afgelopen vrijdag…

  4. Alain July 31, 2011 at 6:00 pm #

    Wat me opvalt van de foto’s van Satudarah op het is dat het het 1 grote multiculterele motorclub aan het worden is. Heb er enkele negers gezien een marokkaan en andere cultuuren en natuurlijk ook veel nederlanders.

    Ziet er niet verkeerd uit.

  5. yeyo July 31, 2011 at 6:23 pm #

    allemaal opgeblazen door de media. politie is slim bezig zij hebben de zaak tgen de HA verloren nu proberen ze de zaak te stoken. vooral john v.d heuvel vd telegraaf.

  6. rob July 31, 2011 at 9:15 pm #

    @ maurits sorry hoor maar amsterdam is angels gebied
    Satudarah komt uit moordrecht daarbij hadden ze messen kogelwerende vesten en 2 vuurwapens bij zich
    ik neem deze attributen niet zomaar mee als ik wat ga drinken of eten
    dus een logische reactie lijkt mij dit niet

  7. Jason July 31, 2011 at 9:17 pm #

    @ yeyo

    Dat strookt niet helemaal met wat er gebeurd is bij die incidenten afgelopen vrijdag en zaterdag. Hoewel ik met je eens ben dat vdHeuvel een onruststoker is en de politie met graagte alles aangrijpt om de HA in een nog kwader daglicht te stellen dan ze al staan, is er vrijdag niks voorgevallen en zijn juist zaterdag de arrestaties onder de SMC verricht.

  8. Maurits de Vries July 31, 2011 at 11:21 pm #

    @Rob
    “Sorry hoor maar Amsterdam is Angels gebied”
    -Bepaal jij dat?
    “Satudarah komt uit Moordrecht”
    -Betekent dat dan dat je niet in Amsterdam mag komen?
    “Ze hadden messen, kogelwerende vesten en vuurwapens bij zich”
    -En de Angels vrijdag?

  9. tijger August 1, 2011 at 2:18 am #

    toen ik 16 was liep ik in de kroegen te knokken en met messen te zwaaien en de politie de goot in te trappen…..normaal groei je er overheen. toch?

  10. rob August 1, 2011 at 2:33 am #

    @maurits laat iedereen lekker op z’n eigen gebied blijven
    waar heb je messen en wapens voor nodig als je ergens wat gaat drinken
    de angels hebben zich perfect gedragen vrijdag zoals het hoort

  11. Jack August 1, 2011 at 8:25 am #

    Het is weer zo ver, ” Maurits de Vries ” denkt weer alles te weten. De expert in informatie verzamelen op Google en dan net doen of je precies weet waar je het over hebt en iedereen kent hahahaha wat een loser

  12. Neusje August 1, 2011 at 10:24 am #

    Zou weleens willen weten van welke chapter de slaagse groep xc2xb4Satudarahxc2xb4 waren.

    http://www.satudarahmcmidlands.nl/01.tekst/about-us.html

  13. Roy August 1, 2011 at 12:03 pm #

    Het artikel geeft het goed weer .
    De Angels zijn meer een ouwe mannen club geworden en je hebt eigenlijk nooit last van ze .
    SMC is veel jonger en daardoor ook agressiever

  14. rob August 1, 2011 at 1:24 pm #

    @ roy
    Een ouwe mannen club wil ik ze nu ook niet noemen
    Inderdaad zijn de angels een stuk volwassener geworden en dan wordt je ook een stuk verstandiger
    @ maurits
    ik weet niet beter dan dat de angels in amsterdam thuishoren zolang als ik me kan herinneren

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: